Türkiyenin Bir Numara Çatı Firması | Babadağ Çatı İnşaat | Sizlere Çatı Hizmetleri Vermektedir.

Kiremit Çatı Uygulaması

Yapılırken kullanılacak kiremit modeli belirlenmelidir. Hazırlanan çatı konstrüksiyonu (taşıyıcı) üzerine, kaplama veya çıtalıma yapılır. Bu konstrüksiyon ahşap veya çelik olabilir. Çatının yüzeyindeki boşluklar veya pürüzler öncelikle yok edilmelidir.

Kiremit çatı uygulaması, tahta/OSB levha kullanılır. Çatının taşıyıcı sistem elemanlarının kalınlıkları, aralıkları ve malzeme cinsine göre OSB kalınlığı seçilir. OSB montajlı çatıya, OSB’nin uçları taşıyıcı sistem elemanları üzerine gelecek şekilde yerleştirerek çelik vidalar veya çivi ile yapılır. OSB’nin genleşme miktarı göz önünde bulundurulacak şekilde aralarında boşluk bırakılır bu boşluk en fazla 2-3 mm olmalıdır. Çıtalıma da ise 3x3 cm ebadında veya 5x5 cm ebadında çıtalar direk konstrüksiyon üzerine uygulanabileceği gibi Kiremit kaplama üzerine de çıtalıma yapılabilmektedir. Bu, kiremitlerin saçak çizgisine dik ve birbirine paralel olmasını, kaymasını önler.

Yapılacak olan kiremit çatı; bulunduğu bölge, iklim koşulları, çatı eğimi gibi genel ve özel şartlara göre alt yapısı oluşturulur. Hazırlanan zemin üzerine su yalıtımı için gerekli su yalıtım malzemesi membran, rüberoit ziftli kâğıt yâda nefes alan özel PVC kaplamalar tercih edilir ve kullanılmaktadır.

Çatı kapağı ve yan sıralar takviyeli harçla desteklenebilir. Çatlayan, kırılan kiremitler tek değiştirilmelidir. Eğer çatı altı bitümlü örtü (izolasyon malzemesi) doğru uygulanmış ve sağlamsa kiremitler kırılsa bile bir süre çatınızın akması önlenir.

Kiremit çatı uygulamaları, çatılarda vazgeçilmeyen bir uygulama sistemleridir. Kiremit çatı uygulamaları ile çatılarda farklı bir görüntü yakalayın. Kiremit çatılar, kiremit çatı yapımı, kiremit çatı kaplama, Kiremit çatı sistemleri, kiremit çatı uygulamaları, gibi birçok kelimelerde hitap edilmektedir.

Kiremit Çatı Uygulaması | Çatı Uygulamaları | Kiremit Çatı Modelleri

Devamını oku...

Çatı Aktarma Maliyeti

Çatı aktarma hakkında bilmeniz gereken tüm detayları bizler internet sitemizin diğer makaleler bölümünde yayınlamaktayız. Çatı aktarma nedir? Çatı aktarma kaç para? Kiremit altı jütlü çuvallı muşamba uygulaması! Kiremit altı membran izolasyonu gibi birçok detayları mevcuttur.

Çatı aktarma firması, olarak İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası bölgelerinde siz müşterilerimize sunmuş olduğumuz bir çatı tadilat ve onarım işidir. Firmamız adına yapmış olduğumuz bu hizmet içersinde çatının durumuna göre Çatı fiyatı, verilmektedir. Çatı maliyeti için bizler uygun ödemesi kolay çatı teklif fiyatı vermekteyiz.

Çatı içersinde yapılacak olan işler çatıda bulunan duruma göre sıralanmaktadır. Bizler bunu sizler için aşağıdaki sıralamaya göre hazırladık.

Kiremit altı pp3000 – kiremit altı jütlü çuvallı muşamba

Dereler asma pvc oluk – ya da eksiz oluk sistemleri

Baca kenar izolasyonu – betondan olan parapet duvarlı gizli dere izolasyonu

Merdiven aydınlığı şeffafların yenilenmesi – çatı döşemesinde kırık çürüklerin değiştirilmesi

Güvercinlik üzeri izolasyonu – çatı şıkı kapağı kenarı izolasyonu gibi tüm çatı izolasyon ve aktarma işlemleri yapılır. Eksik gelenler tamamlanır. Çatıda çıkacak olan molozlar aşağıya indirilip nakli yapılır. Bizler de Çatı aktarma maliyeti, hakkında sizlere telefon ile net fiyat veya maliyet çıkartıp veremeyiz.

Çatı Aktarma Maliyeti | Kiremit altı izolasyon | Çatı aktarma nedir | Fiyatı

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
http://www.zoofirma.ru/
http://www.zoofirma.ru/